Jan Čarek: "Jen mít oči k vidění,  uvidět co každý z lidí nevidí a neuvidí… "                            

Dendrobium nobile

9. února 2011 v 20:26 | Zdena |  Orchidejky
     V březnu 2009 jsem si koupila jiný druh orchidejky - Dendrobium nobile. Prodávali ji jako dokvétající lacino, rostlinka byla v pořádku a kvetla docela dlouho.

Dendrobium nobileFotografie ze 7.6.2009

     Dendrobium nobile pěstuji též s orchidejkami Phalaenopsis na okně směrem k východu. Je dobré dát rostlinku na několik týdnů do chladnější místnosti, aby vykvetla víckrát do roka.  Zjistila  jsem ale, že zřejmě stačí přirozené snížení  teploty  v místnosti  v noci. Vloni mi vykvetla několikrát, aniž bych ji přenášela na verandu. Dokonce mi zároveň s květy vyrůstaly adventivní výhonky. Tyto dceřiné rostlinky oddělíme a zasadíme, jakmile se utvoří delší kořeny.

Fotografie z 29.4.2010

   Dendrobia pěstujeme v hrubším, korovým substrátu. Zbytečně se nemají přesazovat. Přesazujeme jen tehdy, když je substrát zhutnělý nebo napadený řasami. Jinak přesazujeme asi tak jednou za čtyři roky. Přesazují se od jara do podzimu, jakmile ukážou nové hlízy. Dendrobia mají rády světlo, ale nedáváme je na přímé sluníčko, jinak dojde k popálení listů.
    Zaléváme v době růstu víc než phalaenopsis , ale vždy mezi zálivkami je nutno nechat substrát vyschnout. V době růstu hnojíme dvakrát do měsíce. Napadení houbami se vyskytuje při vysoké vlhkosti a nižší teplotě.
Takto kvetla 25.5.2010
2.6.2010

     Rostlinka, kterou jsem oddělila a zasadila 29.4.2010 vykvetla již v prosinci. Toto je fotografie z 19.12.2010.

Původní velká rostlina ještě kvetla 22.12.2010.
TOPlist
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama