Jan Čarek: "Jen mít oči k vidění,  uvidět co každý z lidí nevidí a neuvidí… "                            

Mrazivý únor je za námi

2. března 2012 v 20:25 | Zdena |  Citáty, zajímavé myšlenky
KAREL ČAPEK: Modlitba
12. února 2012 (Lidové noviny),
Bože, který vládneš časům a povětří, měj už slitování nad námi lidmi, zvířaty i rostlinami a odejmi od nás tyto mrazy vzteklé, nelítostné, sveřepé a nešlechetné, které hubí zvěř v poli a nemilosrdně sužují člověka v práci.

Slituj se nad zajíci, železničáři, pošťáky, hlídači, koroptvemi a ostatním tvorstvem polním. Vždyť tyto hrubé mrazy se ani nehodí do této osvícené a racionální doby, ve které žijeme; tyto surové větry východní nejsou na místě v naší západnické orientaci; tento vysoký tlak neodpovídá našim skromným domácím poměrům. Naděl nám oblevu, aby země se otevřela a vydala sněženky, tavolíny a zedníky; zavaň k nám vlahým vlhkým větrem západním, kterým sejdou sněhy a rozpuknou se ledy; zbav nás omrzlin, chřipek a lyžařů a učiň, cos činíval každého roku: zvedni ruku a řekni: Už dost, teď zase začnem z jiného soudku.
Lidové noviny 13. 2. 1929

Knihy Karla Čapka je možné stáhnout zde: http://www.mlp.cz/cz/projekty/on-line-projekty/karel-capek/

Po teplém lednu přišel mrazivý únor. Přesto mi vykvetla 8.2.2012 v květináčku úplně náhodou bez mého přičinění cínie. Jen na zkoušku jsem na podzim zkusila dát do květináčku jedlý kaštan, ten tedy nevyrostl, ale cinie dokonce pěkně vykvetla.

...a již se těšíme na jaro.

Nedoufala jsem, že vykvetou další květy - 2.3.2012
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama