Jan Čarek: "Jen mít oči k vidění,  uvidět co každý z lidí nevidí a neuvidí… "                            

Rozloučení s Libercem

15. června 2012 v 22:56 | Zdena |  Dovolená 2011

Liberecko - 5.den


Centrum Babylon

I páteční ráno bylo pěkné, sluníčko svítilo. Ještě jsme si rychle prošli střed Liberce. Líbil se mi roubený domek kolem kterého jsme v tomto týdnu procházeli do středu města. Dočetla jsem se, že se jmenuje Šolcův dům, takovéto domy u řeky stavěli výrobci textilního zboží. Kupec plátna Bedřich Šolc si tento roubený patrový dům postavil v roce 1771. V osmdesátých letech byla v souvislosti s výstavbou Domu kultury jeho existence vážně ohrožena. Podařilo se ho zachránit jako cennou památku dřevěného stavitelství z 18.století v Liberci a pod dohledem památkářů proběhla jeho rozsáhlá rekonstrukce. V současné době zde sídlí Správa chráněné krajinné oblasti Jizerských hor.

Šolcův dům-Správa chráněné kraj.oblasti Jizerských hor

Před odjezdem cesta tramv.do Jablonce 30.9.2011-Konečná jedenáctky - jablonecké Tyršovy sady.

Bylo krásné počasí, proto jsme se rozhodli odložit odjezd z Liberce o vlak déle. Uložili jsme batohy do úschovny a projeli jsme si nejdelší meziměstskou tramvajovou trať v České republice - Liberec - Jablonec nad Nisou. Trať byla vybudována v letech 1947-1955, délka trati je 13 km.

Vláček už přijel - jedeme domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana | Web | 16. června 2012 v 10:22 | Reagovat

Sledovala jsem Vaši dovolenou den po dni a malinko záviděla.Do tohoto kraje bych se ráda podívala,už to mám v hlavě několik let,od doby kdy jsme trávili s dětmi pár dní v Harachově a okolí a na Liberecko tehdy nevyšel čas.Tak až budu jednou plánovat dovolenou ,budu mít u Vás inspiraci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama