Jan Čarek: "Jen mít oči k vidění,  uvidět co každý z lidí nevidí a neuvidí… "                            

H.Kerkeling - Tak já teda jdu

15. března 2014 v 22:31 | Zdena |  Spisovatelé a knihy

H.Kerkeling se narodil roku 1964 v Recklinghausenu. Již od roku 1984 pracuje v televizi, kde se proslavil v řadě seriálech. V Německu je známý jako bavič, moderátor a kabaretiér.

Na svou cestu více než šestisetkilometrovou cestu Španělskem ke hrobu svatého Jakuba v Santiago de Compostela se Hans Kerkeling vydal pěšky 9.června 2001 z jihofrancouzského městečka Saint-Jean-Pied-de-Port po legendární Camino Francés.
Jeho rozhodnutí bylo nečekané a snad i neuvážené, protože o sobě říká, že do té doby žil velmi pohodlný život - sám sebe nazývá "gaučovým povalečem". A zvláště na začátku putování byl několikrát na konci svých sil. Svou cestu nevzdal. Značnou část cesty putoval sám, dva úseky, když už byl hodně unavený použil stop.
Na základě každodenních zápisků v knížce zpracoval šest týdnů svého putování přes zasněžené vrcholky Pyrenejí do Baskicka, Navary, Rioji a dále Kastilskem a Galicií do Santiago de Compostela, ke hrobu apoštola Jakuba, který je už více než tisíc let cílem křesťanských poutníků z celého světa.
Myslím, že pro Hanse bylo na této cestě důležité a velkým přínosem, že po dlouhých dnech putování o samotě, potkal Anne a Sheelagh. Putoval s nimi několik těžkých úseků a do cíle, do Santiaga doputovali společně. Do cíle dorazili 20.7.2001.
"Brána poutníků se podobá temnému tunelu, na jehož konci se rozevře sluncem zalité náměstí s katedrálou. Tím, že jsme se octli na Plaza de Obradoiro, přestali jsme být poutníky. Tady naše pouť definitivně končí a začíná cosi nového, co ještě nedokážeme pojmenovat. Kam jsme to vlastně došli? Je to snad něco jako poutnické nebe?"
Po získání své compostely - dokladu o své pouti - spěchají do katedrály, kde jsou jmenovitě přivítáni všichni, kdo ten den zde dokončil svou cestu. "Stojíme tu s rudými tvářemi a těžkými ruksaky, vyčerpaní, ale šťastní."(278)
"Na náměstí pak dva balíčky předám a třetí si nechám. "Tak, a teď všichni naráz ty dárky rozbalíme!"
Anne a Sheelagh se zvědavě pustí do práce a vyndávají každá stříbrný zvoneček, jehož držáček představuje sošku svatého Jakuba. Apoštol je zpodobněn jako poutník s holí, mušlí a měkkým kloboukem.
Děvčata jsou celá dojatá. Povídám: "Kdykoliv někdo z nás svým zvonkem zazvoní, ostatní to uslyší. Budeme na sebe vzájemně myslet a ve svých představách se octneme znovu na téhle pouti."
A hned ty věcičky vyzkoušíme a rozezvučíme jimi ve stejné tónině celou kavárnu." (279)
"Tahle pouť je tvrdá a nádherná. Je to výzva i pozvání. Zničí tě a beze zbytku rozloží. A pak tě zase kus po kuse poskládá dohromady. Vezme ti všechnu sílu, aby ti ji trojnásobně vrátila."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kulmoms | E-mail | Web | 2. srpna 2018 v 3:40 | Reagovat

Pokrasnenie armpit brings discomfort, aches. To delay visit doctor should not. Formation under the muscle cavity may turn out to be dangerous disease. However most often it is consequences excessive use antiperspirants, non-compliance rules personal hygiene, strong sweating. Redness causes narrow clothing, alien razor, the virus.
<a href=http://armpit.info/how-much-should-you-worry-about-painful-lump-under-armpit>painful lump under armpit</a>  
Discomfort under the arm, inflammation, lump becoming hot? This is the boil that should cut, after that drink medications. In the first stage treat lotions, antibacterial medicines. If the ailment is started, shown surgical procedure.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama